Zastosowanie technik akupunktury w praktyce
Wielkopolskiej Szkoły Akupunktury

Autor

Tradycyjna medycyna chińska jest zaliczana do alternatywnych metod leczenia, jednak wiele zagadnień z jej zakresu może znaleźć zastosowanie w terapiach uzupełniających i wspierających. Wielkopolska Szkoła Akupunktury oferuje kursy dla zawodów medycznych, których celem jest przede wszystkim poszerzenie wiedzy o technikach oraz perspektyw lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i medyków. W tym artykule możesz dowiedzieć się więcej na temat oferty dydaktycznej placówki.

Wielkopolska Szkoła Akupunktury – personel i treść kursów

Zajęcia są prowadzone nie tylko przez akupunkturzystów, lecz także przez osoby reprezentujące różne zawody medyczne, m.in. lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów czy psychologów. Założycielką, dyrektorką szkoły i wykładowczynią podczas części praktycznych jest Dorota Łapa — pielęgniarka, terapeutka, dietetyczka i akupunkturzystka. Dyrektorem merytorycznym szkoły jest lek. med. Bartosz Chmielnicki, który założył także Międzynarodową Szkołę Akupunktury Klasycznej AcuArt.

Prowadzący szczególny nacisk kładą na kompleksowe, szerokie podejście — wszystkie zagadnienia omawiane są od podstaw. Zastosowanie technik akupunktury jest przedstawiane w teorii i praktyce w taki sposób, aby uczestnicy zajęć nie tylko poznali metody przeprowadzania terapii alternatywnych, lecz także wiedzieli, w jaki sposób i w jakich przypadkach je stosować. Kursanci nie tylko biorą udział w zajęciach — zyskują także dostęp do dodatkowych materiałów online, które pozwalają utrwalać zdobyte informacje.

Podstawy tradycyjnej medycyny chińskiej w zastosowaniu technik akupunktury

Podczas kursów szczególny nacisk jest nałożony na podstawy. Z tego względu w programie każdy z uczestników pozna aspekty teoretyczne związane z diagnostyką według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej — na przykład czytania z twarzy, badań pulsu czy języka. Zastosowanie technik akupunktury wymaga także wiedzy anatomicznej i fizjologicznej — zwłaszcza dotyczącej układu nerwowego. Dlatego obszerna część programu jest przeznaczona także na zasady bezpieczeństwa, metody nakłuwania oraz standardy higieny dotyczące igieł.

Twój koszyk
Loading...
 • Brak produktów w koszyku.
 • Kwota: 0,00

  Zamówienie

  Kontakt

  Szkoła Naturalnego Odżywiania i Terapii
  Orkiszowe Pola
  ul. Strzeszyńska 76
  60-479 Poznań
  tel. 603-166-577
  tel. 539-300-149
  godz. 10:00-16:00

   Loading...